گسترش مهرورزی با ظهور امام زمانذخیره مقاله با فرمت پی دی افکلیدواژه: ظهور امام زمان (عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف)، مهرورزی، محبت.

پرسش: نقش ظهور امام زمان (عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف) در گسترش مهرورزی چیست؟

پاسخ:اساس رسالت پیامبران الهی

[ویرایش]

محبت و مهرورزی اساس رسالت پیامبران الهی و سفیران هدایت در طول تاریخ بشری بوده است که خداوند متعال و مهربان براساس محبت و رأفت و مودت و لطف و رحمت که نسبت به بندگانش دارد، برای رهایی و نجات آنان از ظلمت و منجلاب مادیت و سرگردانی و گرفتار شدن به دام جذابیت‌های کاذب آن که موجب شقاوت و بدبختی انسان می‌گردد، در همه اعصار و امصار پیامبرانی را فرستاده است، پیامبرانی که مظهر رحمت و محبت و لطف خداوند متعال بوده است؛ چنان‌چه در قرآن می‌فرماید: «وَمَا اَرْسَلْنَاکَ اِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ».

اهداف قیام حضرت مهدی

[ویرایش]

قیام و انقلاب امام زمان (عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف) که به انگیزه توحیدمحوری و عدالت‌گستری و در راستای تحقق کامل اهداف و آرمان‌های پیامبران و سفرای الهی در طول تاریخ حیات پرفرازونشیب انسانی به وجود خواهد آمد، جلوه تام و مظهر کامل رسالت انبیا در تحقق نهایی، مهرورزی و محبت و رافت، رحمت و لطف خالق منان در قالب دست‌گیری و هدایت بشر سرگردان، و رهایی بخشیدن او از چنگال دیو مادیت آن هم با مظاهر جدید و ظاهراً جذاب آن خواهد بود. چه آن‌که میوه شیرین، درخت کهن و پربار و ثمربخش عدالت و قسط که در زمان حکومت جهانی امام زمان (عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف) ان‌شاء‌الله به بار خواهد نشست، زدودن و از بین بردن تبعیض‌ها و نا‌برابری‌ها و حق‌کشی‌ها و مهر‌سوزی‌ها است که موجب صلح و صفا و برادری و صمیمیت می‌شود.

فرازهایی از کتاب دادگستر جهان

[ویرایش]

به این مطالب که ترجمه تعدادی از روایات و احادیث است و به طور تفصیل در کتاب شریف «دادگستر جهان» به آن پرداخته شده است، توجه فرمایید:
«وقتی مهدی موعود (عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف) ظاهر می‌شود ... عدل و دادش تمام زمین را فرا می‌گیرد مردم با هم مهربان شده، در کنار هم با صدق و صفا زندگی می‌کنند، امنیت عمومی همه جا را می‌گیرد و کسی درصدد آزار دیگری نیست ... ایمان مردم کامل می‌شود و کینه از دلشان بیرون می‌رود» و در یک کلام وقتی عوامل بدبختی و نابرابری و بی‌عدالتی و اختلاف از بین رفت، طبیعی است که اخوت و برادری و صفا و صمیمیت و مهربانی جای آن را خواهد گرفت.

معرفی منبع

[ویرایش]

برای مطالعه بیشتر به کتاب «دادگستر جهان» تألیف آیت‌الله امینی مراجعه فرمایید.

پانویس

[ویرایش]
 
۱. انبیاء/سوره۲۱، آیه۱۰۷.    
۲. راوندی، قطب‌الدین، الخرائج و الحرائج، ج۲، ص۸۴۱.    
۳. راوندی، قطب‌الدین، الخرائج و الحرائج، ج۲، ص۸۴۱.    
۴. مجلسی، محمدباقر، بحارالانوار، ج۵۲، ص۳۳۶.    
۵. مجلسی، محمدباقر، بحارالانوار، ج۵۲، ص۳۳۶.    


منبع

[ویرایش]


سایت ‌اندیشه قم، برگرفته از مقاله «گسترش مهرورزی با ظهور امام زمان»، تاریخ بازیابی ۱۳۹۸/۰۸/۲۰.    جعبه ابزار
جعبه‌ابزار