معرفی سایت انگلیسیذخیره مقاله با فرمت پی دی افکلیدواژه:سایت های اسلامی.
پرسش:دوستی آمریکایی- آلمانی دارم که مسیحی است. اما خودش می گوید فقط از لحاظ اسمی مسیحی هستم و زیاد به اعمالش اعتقاد ندارم و تنها خدا را قبول دارم. اما این دوست من در صحبت هایمان علاقه بسیار شدیدی به اسلام و تفکرات اسلامی دارد و مدام از من سوالات مختلفی می پرسد که من با توجه به اطلاعات اندکم نمی توانم راهنماییش کنم.
ذهنیتی که رسانه های آمریکا از اسلام برایش به وجود آورده اند خیلی بد بوده، اما همیشه می دانسته که اینها دروغ است، در عین حال از واقعیت هم خبر نداشت.
صحبت های من خیلی خیلی برایش جالب است. مادرش هم باور نمی کند که یک دختر مسلمان آن هم ایرانی بتواند از طریق اینترنت به دنیا متصل شود و با فرزندش آشنا شود. این خانم ذهنیت بسیار بدی از مسلمان ها داشته و خیلی از ایشان وحشت دارد. اما با توضیحاتی که پسرش در مورد من و حرف های من داده او هم کنجکاو شده که بیشتر بداند. از شما می خواهم یک سایت یا کتاب یا مقاله ای به زبان انگلیسی به من معرفی کنید که عقاید اسلامی را خیلی ساده و برای یک غیر مسلمان توضیح داده باشد.
خیلی دوست دارم این خانواده را هر چه بیشتر با اسلام آشنا کنم و از آن جا که دوستم هم زمینه خیلی خوبی دارد چه بسا اینها هم تو متن سکولاریسم اسلام بیاورند.
پاسخ:همان گونه که مستحضرید سایت های متعددی در زمینه پاسخ گویی به پرسش های علوم اسلامی به زبان انگلیسی وجود دارد، اما شما می توانید سایت های زیر را به ایشان معرفی کنید تا ضمن مطالعه مطالب ارزنده موجود در سایت های مذکور، پرسش های خود را در زمینه علوم اسلامی از طریق این سایت ها ارسال نمایند.
اسلام کوئست    
تبیان    
الشیعه    
غدیر    
بنیاد معارف    
شیعه شناسی    
دائره المعاف اسلامی    
بلاغه    
قرآن الشیعه    
احکام اسلام    
المیزان    
خبرگزاری قرآن    
شیعه    

فهرست مندرجات
۱ - منبع

منبع[ویرایش]

پایگاه اسلام کوئست    


رده‌های این صفحه : فرهنگ و اجتماع | فرهنگ دینی | رسانه
جعبه‌ابزار