راه نجات از وسواسذخیره مقاله با فرمت پی دی افکلیدواژه: وسواس، شیطان.

پرسش: راه نجات از وسواس چیست؟

پاسخ: زمینه‌های گناه، و وسوسه‌هاس شیطان خناس را در نفس خود برطرف نمایید. شفای شما از این بیماری در دستان خود شماست نه شخص دیگر.


متن کامل پرسش

[ویرایش]

حدود چند سال است که فکر می‌کنم همه جا آلوده به نجاست است هفته قبل پیش روانشناس رفته و پس از گفتگو، مقدار کمی از چیز نجس را داخل ظرف آبپاش ریخت و شروع به پاشیدن آن در اطراف و حتی درب و روی زمین کرد که به اصطلاح این حساسیت از من کاسته شود ولی بعد از آن تمام بدنم قفل شده است و دیگر همه جای اداره را نجس می‌دانم چون پایم به زمین برخورد می‌کند تا به منزل که برسم کمی پیاده روی دارم که محل خانه را هم نجس می‌دانم تو را به خدا راهنمائیم بفرمائید که این چه حکمی دارد و وظیفه من چیست و چه جاهائی نجس شده و راه پاک شدن آن چیست چون با آن اداره کار می‌کنم مجبورم به آنجا مراجعه کنم و هر روز باید بعد از خروج از اداره به حمام بروم تا راحت شوم. کل لباس‌ها را درآورده و بشویم و حتی پمپ بنزین همکارم را که نزدیک خانه ما سکونت دارد نجس می‌دانم خواهشمند است حکم مر ابلاغ بفرمائید قبلا از همکاری شما تشکر می‌شود.

پاسخ اجمالی

[ویرایش]

وسواس از دسیسه‌ها و دام‌های شیطان است؛ و نباید به آن اعتنایی نمایید و توصیه می‌کنیم برای رهایی از آن و برطرف شدن این گونه حالت‌ها، در مسیر تربیت نفس خود، از طریق خودسازی و تهذیب نفس اقدام کنید. و با اهتمام به انجام واجبات، تلاوت قرآن و نماز اول وقت و پرهیز از محرمات، دوری از دوستان ناباب و با فاصله گرفتن از مکان‌های معصیت...، زمینه‌های گناه، و وسوسه‌هاس شیطان خناس را در نفس خود برطرف نمایید.و بدانید که شما می‌توانید از این بیماری نجات پیدا کنید و شفای شما هم از این بیماری در دستان خود شماست نه شخص دیگر. شما نباید ناامید شوید و باید با اراده پولادین به مبارزه با شیطان برخیزید. و راه مبارزه هم بی اعتنایی به خواسته و درخواست‌های از روی وسواس است. البته لازم به ذکر است درمان بیماری وسواس نیازمند زمان است و باید به آرامی و تدریج صورت پذیرد. به نظر می‌رسد پزشک روانشناس شما به این نکته توجه نکرد و گرنه نیاز نبود بدان گونه عمل نماید.

منبع

[ویرایش]

پایگاه اسلام کوئست، برگرفته از مقاله «راه نجات از وسواس»، تاریخ بازیابی ۱۳۹۵/۹/۱۳.    جعبه ابزار
جعبه‌ابزار