شیوه خواندن زیارت عاشوراذخیره مقاله با فرمت پی دی افکلیدواژه: معصومین، زیارت عاشورا.


پرسش: سند شیوه‌های خواندن صد لعن و صد سلام در زیارت عاشورا چیست؟


پاسخ: کسی که در زیارت عاشورا، در فراز لعن، یک بار آن را کامل بخواند (اللهم العن اول ظالم ظلم..). سپس ۹۹ بار بگوید اللهم العنهم جمیعا، مانند آن است که همه این فراز لعن را صد بار گفته است، همچنین اگر یک بار فراز سلام را تا آخر به طور کامل بخواند، سپس ۹۹ بار بگوید: «السلام علی الحسین، و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین» مانند آن است که همه فراز سلام را به طور کامل خوانده است
سلام و لعن

[ویرایش]

در مورد چگونگی خواندن زیارت عاشوراء، پیشنهاد شده است کسانی که فرصت صد بار سلام و صد بار لعن را به طور کامل نداشته باشند می‌توانند به شیوه دیگری این زیارت را خوانده و از ثواب آن بهرمند شوند. از امام هادی (علیه‌السّلام) نقل شده فرمود: " کسی که در زیارت عاشورا، در فراز لعن، یک بار آن را کامل بخواند (اللهم العن اول ظالم ظلم..) . سپس ۹۹ بار بگوید اللهم العنهم جمیعا، مانند آن است که همه این فراز لعن را صد بار گفته است، همچنین اگر یک بار فراز سلام را تا آخر به طور کامل بخواند، سپس ۹۹ بار بگوید: «السلام علی الحسین، و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین» مانند آن است که همه فراز سلام را به طور کامل خوانده است".
[۱] تهرانی، حاج میرزا ابوالفضل، شفاء الصدور فی شرح زیارة العاشور، کلانتر (۱۲۷۳-۱۳۱۶ق) تحقیق و تکمله: سید علی موحد ابطحی اصفهانی. قم، چاپ سید الشهدا، ۱۳۶۸ش، ۲جلد.


پانویس

[ویرایش]
 
۱. تهرانی، حاج میرزا ابوالفضل، شفاء الصدور فی شرح زیارة العاشور، کلانتر (۱۲۷۳-۱۳۱۶ق) تحقیق و تکمله: سید علی موحد ابطحی اصفهانی. قم، چاپ سید الشهدا، ۱۳۶۸ش، ۲جلد.


منبع

[ویرایش]

پایگاه اسلام کوئست، برگرفته از مقاله «سند شیوه‌های خواندن زیارت عاشورا»، تاریخ بازیابی ۱۳۹۵/۲/۷.    جعبه ابزار
جعبه‌ابزار