راحت گرفتن ازدواجذخیره مقاله با فرمت پی دی افکلیدواژه: ازدواج، توکل، خدا، گناه.

پرسش: من نمی‌توانم ازدواج کنم چون شرایطش نیست چکار کنم به گناه کشیده نشوم؟

پاسخ: بهترین راهی که برای جوانان پیشنهاد می‌شود تا به گناه نیفتند راحت گرفتن مسئله ازدواج است.اشتفاده از شیوه ائمه در زندگی

[ویرایش]

همان گونه که می‌دانید یکی از اهداف ازدواج رفع نیازهای جنسی است، و گر نه ازدواج هدف‌های مهم‌تری نیز دارد که در جای خودش به آنها پرداخته شده است. اگر چه شرایط زمانه ازدواج جوانان را بسیار سخت نموده، اما کسانی که به آداب اسلامی پایبند و معتقد باشند که گشایش تمام امور به دست خداوند است، می‌توانند با توکل بر خدا به روش و شیوه ائمه (علیه‌السّلام) اقتدا کنند و در امور مادی به دور از تشریفات با یک مراسم ساده و کم‌ترین امکانات، زندگی مشترک را شروع کنند، که اگر چنین کنند خداوند خود وعده داده که از فضل خود آنها را به ثروت می‌رساند. چنانکه در قرآن می‌فرماید: "عَزب‌هایتان (افراد مجرد) را و غلامان و کنیزان خود را که شایستگی ازدواج دارند، همسر بدهید. اگر بینوا باشند خدا به کرم خود توانگرشان خواهد ساخت، که خدا گشایش ‌دهنده و داناست.

← راحت گرفتن مسئله ازدواج


بنابر این بهترین راهی که برای جوانان پیشنهاد می‌شود تا به گناه نیفتند راحت گرفتن مسئله ازدواج است. انسان اگر بخواهد در ابتدای جوانی تمام امکانات یک زندگی را داشته باشد، در نهایت تشریفات مراسم عروسی برگزار کند، درآمد ماهیانه بالایی داشته باشد و...باید بداند که نه امروزه و نه در گذشته برای عموم مردم چنین چیزی امکان داشته است. بلکه عموماً جوانان پس از رسیدن به بلوغ سنی و فکری اقدام به ازدواج می‌کردند، سپس مشغول کار و تلاش می‌شدند و با کار و تلاش و به لطف و عنایت خدا به مرور زمان صاحب شغل، منزل و...می‌شدند.
بنا بر این شما می‌توانید و باید سعی کنید در اولین فرصت با یک ازدواج بسیار ساده خود را از دام گناه برهانید. باید بدانید که اگر کمی از شرایط و خواسته‌های خود در زمینه انتخاب همسر بکاهید و حاضر باشید با دختری که از مالی خانواده‌اش از خانواده شما پائین‌تر هستند ازدواج کنید دختران شایسته زیادی را برای همسری خواهید یافت. در غیر این صورت باید با روزه گرفتن و ورزش کردن و پر کردن اوقات فراغت خود غریزه جنسی خود را کنترل کنید تا به گناه نیفتید تا شرایط مطلوب شما برای ازدواج مهیا شود.

منبع

[ویرایش]

پایگاه اسلام کوئست، برگرفته از مقاله «راحت گرفتن ازدواج»، تاریخ بازیابی ۱۳۹۵/۷/۷.    جعبه ابزار
جعبه‌ابزار